Zdanění restitucí je protiústavní, obracíme se na Ústavní soud Doporučený

  • čtvrtek, čen 06 2019
  • Napsal(a)  MAREK BENDA
Již za ministra kultury Pavla Dostála bojoval J. Em. Dominik kardinál Duka za navrácení ukradeného majetku církvím. je opravdu nedůstojné jak se naše republika k církvím staví Již za ministra kultury Pavla Dostála bojoval J. Em. Dominik kardinál Duka za navrácení ukradeného majetku církvím. je opravdu nedůstojné jak se naše republika k církvím staví snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

Skupina 62 poslanců z klubů ODS, Pirátské strany, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN dnes předkládá Ústavnímu soudu návrh na zrušení zákona o dodatečném zdanění finanční náhrady podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Podle předkladatelů je zdanění v rozporu s ústavním pořádkem a pro církve může být likvidační. Domníváme se, že předmětný zákon je v rozporu s ústavním pořádkem a mezinárodními závazky. Dodatečné zdanění v minulosti dojednané náhrady svévolným rozhodnutím PS PČR je v rozporu s principy právního státu a legitimního očekávání. Navíc je hrubě nespravedlivé vůči církvím bez většího majetku z minulosti a může vůči nim mít i rdousící efekt. Žádáme Ústavní soud, aby o našem návrhu rozhodl přednostně.

 

 

 

Číst 6824 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 1825 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %